Tepeyurt Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Tepeyurt Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 179 kişi (TÜİK).
Tepeyurt Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tepeyurt Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tepeyurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 179 kişidir. 2007 yılında 546 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %67,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %31,4 ile Salih Aydemir (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Tepeyurt Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tepeyurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 179 kişidir. 2007 yılında 546 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %67,2 azaldı.
Tepeyurt Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tepeyurt Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 179 | -5,3 |
| 2021 | 189 | -5,0 |
| 2020 | 199 | -3,4 |
| 2019 | 206 | -13,1 |
| 2018 | 237 | 26,7 |
| 2017 | 187 | -6,0 |
| 2016 | 199 | -7,4 |
| 2015 | 215 | -4,9 |
| 2014 | 226 | -26,9 |
| 2013 | 309 | 60,9 |
| 2012 | 192 | -16,5 |
| 2011 | 230 | -9,8 |
| 2010 | 255 | -34,3 |
| 2009 | 388 | -19,0 |
| 2008 | 479 | -12,3 |
| 2007 | 546 | - |
Tepeyurt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tepeyurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tepeyurt Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %51,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 80 | 51,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 57 | 36,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 8,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 1,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,6 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %31,4 ile Salih Aydemir (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Yakup Odabaşı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 50 | 31,4 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 46 | 28,9 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 30 | 18,9 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 23 | 14,5 |
| Selim Akgül | SAADET | 5 | 3,1 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 2 | 1,3 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Aziz Er | YTP | 1 | 0,6 |
| Ahmet Özdemir | MİLLET | 1 | 0,6 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %33,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 52 | 33,1 |
| MHP | 46 | 29,3 |
| YENİDEN REFAH | 32 | 20,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 17 | 10,8 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,5 |
| SAADET | 3 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
| DP | 1 | 0,6 |
Tepeyurt Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tepeyurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 159, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %66,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 94 | 66,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 27,7 |
| Sinan Oğan | 8 | 5,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 159, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %69,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 100 | 69,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 30,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 159, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %38,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 56 | 38,4 |
| MHP | 27 | 18,5 |
| CHP | 17 | 11,6 |
| İYİ PARTİ | 17 | 11,6 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 8,9 |
| BBP | 4 | 2,7 |
| AP | 4 | 2,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 2,0 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Diğer (2) | 2 | 1,4 |