Belpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Belpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 134 kişi (TÜİK).
Belpınar Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Belpınar Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Belpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 134 kişidir. 2013 yılında 116 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,4 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,359 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 134 |
Belpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Belpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 134 kişidir. 2013 yılında 116 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,5 arttı.
Belpınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Belpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 134 | 12,6 |
| 2021 | 119 | 5,3 |
| 2020 | 113 | 0,0 |
| 2019 | 113 | -5,8 |
| 2018 | 120 | 11,1 |
| 2017 | 108 | 0,0 |
| 2016 | 108 | -2,7 |
| 2015 | 111 | 0,0 |
| 2014 | 111 | -4,3 |
| 2013 | 116 | - |
Belpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Belpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Belpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %49,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 104 | 49,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 85 | 40,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 6,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 3,8 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %43,4 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %42,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 92 | 43,4 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 89 | 42,0 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 10 | 4,7 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 10 | 4,7 |
| Mehmet Güven | DP | 8 | 3,8 |
| Semiha Tad | BTP | 1 | 0,5 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 1 | 0,5 |
| - | Bağımsız | 1 | 0,5 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %47,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 100 | 47,4 |
| AK PARTİ | 86 | 40,8 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 5,2 |
| İYİ PARTİ | 8 | 3,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Belpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Belpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %64,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 82 | 64,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 30,7 |
| Sinan Oğan | 6 | 4,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %63,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 80 | 63,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 36,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %45,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 57 | 45,2 |
| İYİ PARTİ | 25 | 19,8 |
| CHP | 15 | 11,9 |
| MHP | 12 | 9,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,8 |
| MEMLEKET | 3 | 2,4 |
| TİP | 2 | 1,6 |
| AP | 2 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| MİLLET | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |