İyceler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı İyceler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 129 kişi (TÜİK).
İyceler Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İyceler Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İyceler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2013 yılında 98 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,8 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 24,944 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 129 |
İyceler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İyceler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2013 yılında 98 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,6 arttı.
İyceler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İyceler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 129 | -3,0 |
| 2021 | 133 | -8,9 |
| 2020 | 146 | -11,0 |
| 2019 | 164 | -17,2 |
| 2018 | 198 | 86,8 |
| 2017 | 106 | 3,9 |
| 2016 | 102 | -3,8 |
| 2015 | 106 | -0,9 |
| 2014 | 107 | 9,2 |
| 2013 | 98 | - |
İyceler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İyceler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İyceler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 160, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %57,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 85 | 57,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 44 | 29,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 8,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 1,4 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,7 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 160, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %47,8 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 65 | 47,8 |
| Coşkun Ünal | CHP | 29 | 21,3 |
| - | Bağımsız | 24 | 17,6 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 12 | 8,8 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 4 | 2,9 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 2 | 1,5 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 160, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %59,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 85 | 59,4 |
| CHP | 28 | 19,6 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 9,1 |
| İYİ PARTİ | 7 | 4,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 4,2 |
| SAADET | 2 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
İyceler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İyceler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 119, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %85,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 85 | 85,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 9,0 |
| Sinan Oğan | 4 | 4,0 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 119, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %91,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 88 | 91,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 8,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 119, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %52,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 54 | 52,9 |
| MHP | 19 | 18,6 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 9,8 |
| İYİ PARTİ | 10 | 9,8 |
| BBP | 2 | 2,0 |
| ANAP | 2 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,0 |
| AB | 1 | 1,0 |
| CHP | 1 | 1,0 |
| AP | 1 | 1,0 |