Meyilhacılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Meyilhacılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 57 kişi (TÜİK).
Meyilhacılar Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Meyilhacılar Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Meyilhacılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 57 kişidir. 2013 yılında 57 olan nüfus, 2013–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %92,2 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Meyilhacılar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Meyilhacılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 57 kişidir. 2013 yılında 57 olan nüfus, 2013–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı.
Meyilhacılar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Meyilhacılar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 57 | -1,7 |
| 2021 | 58 | -3,3 |
| 2020 | 60 | 3,4 |
| 2019 | 58 | 3,6 |
| 2018 | 56 | -3,4 |
| 2017 | 58 | 9,4 |
| 2016 | 53 | 0,0 |
| 2015 | 53 | 0,0 |
| 2014 | 53 | -7,0 |
| 2013 | 57 | - |
Meyilhacılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Meyilhacılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Meyilhacılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %101,8. En çok oyu %75,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 40 | 75,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 10 | 18,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,9 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 1 | 1,9 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %92,2 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %7,8 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 47 | 92,2 |
| Ertunç Güngör | CHP | 4 | 7,8 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %88,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 46 | 88,5 |
| CHP | 6 | 11,5 |
Meyilhacılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Meyilhacılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %103,8. En çok oyu %79,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 43 | 79,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 20,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %101,9. En çok oyu %83,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 44 | 83,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 17,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %103,8. En çok oyu %57,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 31 | 57,4 |
| MHP | 10 | 18,5 |
| CHP | 7 | 13,0 |
| İYİ PARTİ | 4 | 7,4 |
| BBP | 2 | 3,7 |