Eskiköseler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Eskiköseler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 239 kişi (TÜİK).
Eskiköseler Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Eskiköseler Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Eskiköseler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 239 kişidir. 2013 yılında 208 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,5 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Eskiköseler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Eskiköseler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 239 kişidir. 2013 yılında 208 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,9 arttı.
Eskiköseler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Eskiköseler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 239 | -2,0 |
| 2021 | 244 | -11,3 |
| 2020 | 275 | -3,2 |
| 2019 | 284 | -20,7 |
| 2018 | 358 | 81,7 |
| 2017 | 197 | -1,5 |
| 2016 | 200 | -1,0 |
| 2015 | 202 | 1,0 |
| 2014 | 200 | -3,8 |
| 2013 | 208 | - |
Eskiköseler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Eskiköseler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Eskiköseler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 225, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %57,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 121 | 57,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 70 | 33,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 3,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Lokman Cengiz | Bağımsız | 1 | 0,5 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 225, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %44,5 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %41,2 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 94 | 44,5 |
| Levent Çağlancı | MHP | 87 | 41,2 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 7 | 3,3 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 7 | 3,3 |
| Ali Rıza Kızıltepe | MİLLET | 3 | 1,4 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 2 | 0,9 |
| Tolunay Tezcan | YTP | 2 | 0,9 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 2 | 0,9 |
| Ogün Eratalay | TKP | 1 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 1,9 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 225, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %44,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %41,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 94 | 44,1 |
| CHP | 89 | 41,8 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 4,2 |
| İYİ PARTİ | 8 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| EMEP | 3 | 1,4 |
| SAADET | 3 | 1,4 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,9 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Eskiköseler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Eskiköseler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 227, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %65,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 136 | 65,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 54 | 26,1 |
| Sinan Oğan | 17 | 8,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 227, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %69,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 69,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 60 | 30,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 227, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %35,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 73 | 35,4 |
| MHP | 47 | 22,8 |
| CHP | 27 | 13,1 |
| İYİ PARTİ | 26 | 12,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 5,3 |
| BBP | 9 | 4,4 |
| GENÇPARTİ | 2 | 1,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 1,0 |
| HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| Diğer (5) | 5 | 2,5 |