Taşpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)

Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Taşpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 94 kişi (TÜİK).

Taşpınar Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taşpınar Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taşpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 94 kişidir. 2013 yılında 32 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %193,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,4 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 27,546 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Polatlı

Nüfus (2022)

94

Taşpınar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Taşpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 94 kişidir. 2013 yılında 32 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %193,8 arttı.

Taşpınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Taşpınar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 94 9,3
2021 86 13,2
2020 76 2,7
2019 74 -19,6
2018 92 26,0
2017 73 1,4
2016 72 4,3
2015 69 38,0
2014 50 56,2
2013 32 -

Taşpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taşpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taşpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %49,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 33 49,2
Turgut Altınok AK PARTİ 26 38,8
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 3 4,5
Zafer Burak Hasar MEMLEKET 2 3,0
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 1 1,5
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 1 1,5
Celal Mümtaz Akıncı DEVA PARTİSİ 1 1,5

Polatlı Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %48,4 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %40,6 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Levent Çağlancı MHP 31 48,4
Mürsel Yıldızkaya CHP 26 40,6
Hüseyin Özlük İYİ PARTİ 3 4,7
Özkan Çelik MEMLEKET 2 3,1
Yusuf Hamdemir YENİDEN REFAH 2 3,1

Polatlı Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %49,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,9 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 32 49,2
MHP 24 36,9
İYİ PARTİ 3 4,6
ZAFER PARTİSİ 3 4,6
YENİDEN REFAH 2 3,1
BTP 1 1,5

Taşpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taşpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %50,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 35 50,7
Kemal Kılıçdaroğlu 27 39,1
Sinan Oğan 7 10,1

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %58,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 37 58,7
Kemal Kılıçdaroğlu 26 41,3

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %38,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,5 ile İYİ PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 26 38,2
İYİ PARTİ 16 23,5
MHP 10 14,7
CHP 8 11,8
ZAFER PARTİSİ 6 8,8
BBP 1 1,5
YENİDEN REFAH 1 1,5

Haritalar

Taşpınar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Polatlı ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik