Zafer Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gürsü, Bursa)
Bursa ili Gürsü ilçesine bağlı Zafer Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 22.582 kişi (TÜİK).
Zafer Mahallesi, Bursa ilinin Gürsü ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Zafer Mahallesi'nin haritası, Gürsü ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Zafer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 22.582 kişidir. 2007 yılında 11.240 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %100,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,6 ile Mustafa Işık (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Zafer Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Zafer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 22.582 kişidir. 2007 yılında 11.240 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %100,9 arttı.
Zafer Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Zafer Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 22.582 | 3,6 |
| 2021 | 21.801 | 2,1 |
| 2020 | 21.360 | 3,9 |
| 2019 | 20.562 | 4,0 |
| 2018 | 19.779 | 12,8 |
| 2017 | 17.537 | -0,9 |
| 2016 | 17.700 | 7,2 |
| 2015 | 16.512 | 6,3 |
| 2014 | 15.529 | 6,6 |
| 2013 | 14.567 | 7,4 |
| 2012 | 13.564 | 6,3 |
| 2011 | 12.755 | 5,1 |
| 2010 | 12.141 | 2,6 |
| 2009 | 11.831 | 1,4 |
| 2008 | 11.666 | 3,8 |
| 2007 | 11.240 | - |
Zafer Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Zafer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Zafer Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 15.188, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %50,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 5.474 | 50,7 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 3.563 | 33,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 653 | 6,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 528 | 4,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 200 | 1,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 169 | 1,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 47 | 0,4 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 21 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 20 | 0,2 |
| Nazif Kara | DP | 19 | 0,2 |
| Diğer (16) | 112 | 1,1 |
Gürsü Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 15.188, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %48,6 ile Mustafa Işık (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,9 ile Haşim Öztürk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Işık | AK PARTİ | 5.238 | 48,6 |
| Haşim Öztürk | CHP | 2.141 | 19,9 |
| Sevinç Muhammed | ZAFER PARTİSİ | 1.438 | 13,3 |
| Fehim Topçu | YENİDEN REFAH | 851 | 7,9 |
| Levent Çelik | İYİ PARTİ | 491 | 4,6 |
| Seçmen Ergene | SAADET | 344 | 3,2 |
| Rabia Toktaş | DEM Parti | 85 | 0,8 |
| Zekerya Aslım | HÜDA PAR | 40 | 0,4 |
| Muhammed Keskin | BTP | 28 | 0,3 |
| Adem Şamlı | DP | 28 | 0,3 |
| Diğer (5) | 84 | 0,8 |
Gürsü Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 15.188, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %49,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.302 | 49,7 |
| CHP | 2.236 | 21,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1.099 | 10,3 |
| YENİDEN REFAH | 840 | 7,9 |
| İYİ PARTİ | 489 | 4,6 |
| SAADET | 313 | 2,9 |
| DEVA PARTİSİ | 64 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 61 | 0,6 |
| DEM Parti | 54 | 0,5 |
| DSP | 43 | 0,4 |
| Diğer (10) | 165 | 1,6 |
Zafer Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Zafer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.997, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %67,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.847 | 67,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.987 | 22,9 |
| Sinan Oğan | 1.167 | 8,9 |
| Muharrem İnce | 39 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.010, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %72,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.119 | 72,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.491 | 27,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.997, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %48,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 6.242 | 48,3 |
| MHP | 1.965 | 15,2 |
| CHP | 1.755 | 13,6 |
| İYİ PARTİ | 1.019 | 7,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 668 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 494 | 3,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 227 | 1,8 |
| MEMLEKET | 159 | 1,2 |
| BBP | 83 | 0,6 |
| AP | 28 | 0,2 |
| Diğer (13) | 147 | 1,2 |