Çepni Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Çepni Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 644 kişi (TÜİK).
Çepni Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çepni Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çepni Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 644 kişidir. 2013 yılında 741 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,8 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çepni Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çepni Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 644 kişidir. 2013 yılında 741 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,1 azaldı.
Çepni Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çepni Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 644 | -4,5 |
| 2021 | 674 | -0,1 |
| 2020 | 675 | 2,3 |
| 2019 | 660 | 1,5 |
| 2018 | 650 | 0,5 |
| 2017 | 647 | 0,5 |
| 2016 | 644 | -4,7 |
| 2015 | 676 | -5,2 |
| 2014 | 713 | -3,8 |
| 2013 | 741 | - |
Çepni Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çepni Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çepni Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 568, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %64,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %31,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 332 | 64,3 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 164 | 31,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 1,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 0,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,2 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 568, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %56,8 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %38,4 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 287 | 56,8 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 194 | 38,4 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 6 | 1,2 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 6 | 1,2 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,0 |
| Heybet Arslan | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Enes Bayraktar | SAADET | 2 | 0,4 |
| Betül Uruk | DSP | 1 | 0,2 |
| Ömer Battal | BTP | 1 | 0,2 |
| Fatih Akkoyun | DP | 1 | 0,2 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 568, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %58,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 298 | 58,3 |
| AK PARTİ | 164 | 32,1 |
| MEMLEKET | 18 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 7 | 1,4 |
| EMEP | 3 | 0,6 |
| DSP | 1 | 0,2 |
| BTP | 1 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Çepni Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çepni Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 554, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %52,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 265 | 52,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 195 | 38,5 |
| Sinan Oğan | 41 | 8,1 |
| Muharrem İnce | 5 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 554, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %62,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 302 | 62,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 183 | 37,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 554, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %39,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 199 | 39,3 |
| AK PARTİ | 112 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 81 | 16,0 |
| MHP | 50 | 9,9 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 3,8 |
| MEMLEKET | 15 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,8 |
| BBP | 6 | 1,2 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Diğer (3) | 5 | 1,0 |