Mürsel Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Mürsel Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.131 kişi (TÜİK).
Mürsel Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mürsel Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mürsel Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.131 kişidir. 2013 yılında 1.314 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %62,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %73,3 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mürsel Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mürsel Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.131 kişidir. 2013 yılında 1.314 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %62,2 arttı.
Mürsel Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Mürsel Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.131 | 1,4 |
| 2021 | 2.102 | 3,6 |
| 2020 | 2.028 | 9,4 |
| 2019 | 1.853 | 8,2 |
| 2018 | 1.712 | 5,9 |
| 2017 | 1.616 | 5,1 |
| 2016 | 1.537 | 2,1 |
| 2015 | 1.505 | 6,8 |
| 2014 | 1.409 | 7,2 |
| 2013 | 1.314 | - |
Mürsel Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mürsel Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mürsel Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.703, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %74,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %18,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.036 | 74,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 262 | 18,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 33 | 2,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 28 | 2,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 16 | 1,1 |
| Nazif Kara | DP | 5 | 0,4 |
| Hasan Aydın | BTP | 4 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 0,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 0,1 |
| Diğer (6) | 9 | 0,6 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.703, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %73,3 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %19,5 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 1.028 | 73,3 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 273 | 19,5 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 28 | 2,0 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 27 | 1,9 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 16 | 1,1 |
| Heybet Arslan | MEMLEKET | 7 | 0,5 |
| Ömer Battal | BTP | 5 | 0,4 |
| Fatih Akkoyun | DP | 5 | 0,4 |
| Fırat Can Güngör | TKP | 4 | 0,3 |
| Betül Uruk | DSP | 2 | 0,1 |
| Diğer (6) | 7 | 0,5 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.703, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %70,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %19,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 979 | 70,0 |
| AK PARTİ | 267 | 19,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 54 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 38 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 1,2 |
| DEM Parti | 7 | 0,5 |
| MEMLEKET | 6 | 0,4 |
| BTP | 6 | 0,4 |
| TİP | 6 | 0,4 |
| DP | 5 | 0,4 |
| Diğer (8) | 14 | 1,0 |
Mürsel Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mürsel Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.651, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %73,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %21,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.147 | 73,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 330 | 21,2 |
| Sinan Oğan | 75 | 4,8 |
| Muharrem İnce | 7 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.651, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %77,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %23,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.164 | 77,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 348 | 23,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.651, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %54,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 850 | 54,6 |
| İYİ PARTİ | 283 | 18,2 |
| AK PARTİ | 260 | 16,7 |
| MHP | 46 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 34 | 2,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 26 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 1,2 |
| MEMLEKET | 14 | 0,9 |
| BBP | 7 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,3 |
| Diğer (5) | 8 | 0,5 |