Alpagut Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Alpagut Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 82 kişi (TÜİK).
Alpagut Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Alpagut Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Alpagut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 82 kişidir. 2013 yılında 49 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %67,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %77,2 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,51 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 82 |
Alpagut Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Alpagut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 82 kişidir. 2013 yılında 49 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %67,3 arttı.
Alpagut Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Alpagut Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 82 | -16,3 |
| 2021 | 98 | -11,7 |
| 2020 | 111 | -16,5 |
| 2019 | 133 | -35,7 |
| 2018 | 207 | 256,9 |
| 2017 | 58 | 26,1 |
| 2016 | 46 | -2,1 |
| 2015 | 47 | 9,3 |
| 2014 | 43 | -12,2 |
| 2013 | 49 | - |
Alpagut Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Alpagut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Alpagut Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %70,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 56 | 70,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 22 | 27,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 2,5 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %77,2 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %10,1 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 61 | 77,2 |
| Coşkun Ünal | CHP | 8 | 10,1 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 6 | 7,6 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 2 | 2,5 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %70,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 56 | 70,9 |
| CHP | 13 | 16,5 |
| SAADET | 7 | 8,9 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |
Alpagut Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Alpagut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 80, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %82,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 66 | 82,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 12,5 |
| Sinan Oğan | 4 | 5,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 80, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %85,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 67 | 85,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 14,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 80, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %67,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 54 | 67,5 |
| MHP | 10 | 12,5 |
| İYİ PARTİ | 8 | 10,0 |
| CHP | 5 | 6,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,5 |
| AP | 1 | 1,2 |