Bahçekaradalak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Bahçekaradalak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 319 kişi (TÜİK).
Bahçekaradalak Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bahçekaradalak Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bahçekaradalak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 319 kişidir. 2013 yılında 176 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %81,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,3 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Bahçekaradalak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bahçekaradalak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 319 kişidir. 2013 yılında 176 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %81,2 arttı.
Bahçekaradalak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bahçekaradalak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 319 | -16,3 |
| 2021 | 381 | -21,1 |
| 2020 | 483 | -31,9 |
| 2019 | 709 | 27,5 |
| 2018 | 556 | 180,8 |
| 2017 | 198 | 33,8 |
| 2016 | 148 | -6,3 |
| 2015 | 158 | -8,1 |
| 2014 | 172 | -2,3 |
| 2013 | 176 | - |
Bahçekaradalak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bahçekaradalak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bahçekaradalak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 467, sandığa gidenlerin oranı %77,9. En çok oyu %53,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 189 | 53,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 143 | 40,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 2,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,1 |
| Suat Karaman | Bağımsız | 2 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,3 |
| Mustafa Sanğu | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 467, sandığa gidenlerin oranı %77,9. En çok oyu %54,3 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,7 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 183 | 54,3 |
| İsa Kaplan | CHP | 63 | 18,7 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 62 | 18,4 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 19 | 5,6 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,2 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 2 | 0,6 |
| Mehmet Karabay | MİLLET | 2 | 0,6 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 1 | 0,3 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 467, sandığa gidenlerin oranı %77,9. En çok oyu %40,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,7 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 138 | 40,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 98 | 28,7 |
| CHP | 75 | 22,0 |
| İYİ PARTİ | 21 | 6,2 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,5 |
| BTP | 2 | 0,6 |
| MİLLET | 2 | 0,6 |
Bahçekaradalak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bahçekaradalak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 266, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %69,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 150 | 69,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 60 | 27,8 |
| Sinan Oğan | 6 | 2,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 266, sandığa gidenlerin oranı %72,9. En çok oyu %73,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 142 | 73,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52 | 26,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 266, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %34,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %29,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 75 | 34,9 |
| AK PARTİ | 64 | 29,8 |
| CHP | 38 | 17,7 |
| İYİ PARTİ | 22 | 10,2 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,9 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| GBP | 1 | 0,5 |