Harmancık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)

Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Harmancık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 67 kişi (TÜİK).

Harmancık Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Harmancık Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Harmancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 103 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %35,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,5 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 23,928 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Beypazarı

Nüfus (2022)

67

Harmancık Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Harmancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 103 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %35,0 azaldı.

Harmancık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Harmancık Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 67 -6,9
2021 72 -14,3
2020 84 -7,7
2019 91 -4,2
2018 95 20,3
2017 79 -14,1
2016 92 -12,4
2015 105 0,0
2014 105 1,9
2013 103 -

Harmancık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Harmancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Harmancık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 70, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %49,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 34 49,3
Mansur Yavaş CHP 26 37,7
Gültan Kışanak DEM Parti 3 4,3
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 2 2,9
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 2 2,9
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 1 1,4
Fazlı Taşkan HAK-PAR 1 1,4

Beypazarı Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 70, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %51,5 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,9 ile Özer Kasap (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Tuncer Kaplan AK PARTİ 35 51,5
Özer Kasap CHP 21 30,9
Veysel Ayık İYİ PARTİ 8 11,8
Nurhayat Özkan DEM Parti 3 4,4
Feyyaz Berkan Aşutli ZAFER PARTİSİ 1 1,5

Beypazarı Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 70, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %54,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,3 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 36 54,5
CHP 20 30,3
İYİ PARTİ 3 4,5
ZAFER PARTİSİ 3 4,5
SOL PARTİ 2 3,0
YENİDEN REFAH 1 1,5
VATAN PARTİSİ 1 1,5

Harmancık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Harmancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %75,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 45 75,0
Kemal Kılıçdaroğlu 13 21,7
Sinan Oğan 2 3,3

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %103,2. En çok oyu %76,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 48 76,2
Kemal Kılıçdaroğlu 15 23,8

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %46,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 28 46,7
İYİ PARTİ 13 21,7
MHP 8 13,3
AP 3 5,0
YENİDEN REFAH 2 3,3
ZAFER PARTİSİ 2 3,3
ANAP 1 1,7
CHP 1 1,7
Bağımsız 1 1,7

Haritalar

Harmancık Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Beypazarı ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik