Kuşcu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Kuşcu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 341 kişi (TÜİK).
Kuşcu Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kuşcu Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kuşcu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 341 kişidir. 2013 yılında 327 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kuşcu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kuşcu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 341 kişidir. 2013 yılında 327 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,3 arttı.
Kuşcu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kuşcu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 341 | -2,3 |
| 2021 | 349 | -2,2 |
| 2020 | 357 | -2,2 |
| 2019 | 365 | -3,7 |
| 2018 | 379 | 23,1 |
| 2017 | 308 | -1,6 |
| 2016 | 313 | 3,3 |
| 2015 | 303 | -9,3 |
| 2014 | 334 | 2,1 |
| 2013 | 327 | - |
Kuşcu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kuşcu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kuşcu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %67,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %28,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 191 | 67,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 81 | 28,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,3 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %64,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %29,4 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 177 | 64,4 |
| Levent Çağlancı | MHP | 81 | 29,4 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 6 | 2,2 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 5 | 1,8 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,4 |
| Ogün Eratalay | TKP | 1 | 0,4 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,4 |
| Ali Gülsoy | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 308, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %65,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 178 | 65,4 |
| MHP | 70 | 25,7 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 4,0 |
| İYİ PARTİ | 6 | 2,2 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| EMEP | 1 | 0,4 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| SAADET | 1 | 0,4 |
Kuşcu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kuşcu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 294, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %48,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 123 | 48,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 107 | 41,8 |
| Sinan Oğan | 25 | 9,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 294, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %54,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 139 | 54,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 114 | 45,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 294, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %27,7 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 71 | 27,7 |
| AK PARTİ | 63 | 24,6 |
| CHP | 49 | 19,1 |
| MHP | 29 | 11,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 3,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 3,1 |
| VATAN PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| MEMLEKET | 3 | 1,2 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,8 |
| Diğer (4) | 5 | 2,0 |