Kayabaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Kayabaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 500 kişi (TÜİK).
Kayabaşı Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kayabaşı Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kayabaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 500 kişidir. 2007 yılında 840 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %40,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,2 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Kayabaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kayabaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 500 kişidir. 2007 yılında 840 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %40,5 azaldı.
Kayabaşı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kayabaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 500 | -1,4 |
| 2021 | 507 | 0,2 |
| 2020 | 506 | 3,7 |
| 2019 | 488 | -16,9 |
| 2018 | 587 | 34,0 |
| 2017 | 438 | 4,8 |
| 2016 | 418 | -4,6 |
| 2015 | 438 | -0,2 |
| 2014 | 439 | -12,2 |
| 2013 | 500 | 12,1 |
| 2012 | 446 | 1,4 |
| 2011 | 440 | -7,9 |
| 2010 | 478 | -16,3 |
| 2009 | 571 | -18,7 |
| 2008 | 702 | -16,4 |
| 2007 | 840 | - |
Kayabaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kayabaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kayabaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 437, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %48,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %46,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 165 | 48,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 156 | 46,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 2,4 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 3 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 437, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %60,2 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %22,7 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 212 | 60,2 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 80 | 22,7 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 51 | 14,5 |
| Metin Yılmaz | BTP | 3 | 0,8 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| Şükrü Sırdaş | MİLLET | 1 | 0,3 |
| Mert Yiğit Doğanay | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Mustafa Tuncer | SAADET | 1 | 0,3 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 437, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %48,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 166 | 48,5 |
| AK PARTİ | 119 | 34,8 |
| Bağımsız | 24 | 7,0 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,0 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,2 |
| EMEP | 2 | 0,6 |
| SAADET | 2 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,2 |
Kayabaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kayabaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 434, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %69,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 268 | 69,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 98 | 25,4 |
| Sinan Oğan | 19 | 4,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 434, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %70,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 263 | 70,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 112 | 29,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 434, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %50,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 194 | 50,6 |
| CHP | 65 | 17,0 |
| MHP | 45 | 11,8 |
| İYİ PARTİ | 32 | 8,4 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,4 |
| TİP | 7 | 1,8 |
| BBP | 4 | 1,0 |
| ANAP | 2 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 1,3 |