Meşeler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)

Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Meşeler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 75 kişi (TÜİK).

Meşeler Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Meşeler Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Meşeler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 75 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %92,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %79,5 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 7,031 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Çamlıdere

Nüfus (2022)

75

Meşeler Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Meşeler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 75 kişidir. 2013 yılında 39 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %92,3 arttı.

Meşeler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Meşeler Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 75 -16,7
2021 90 -6,2
2020 96 -5,9
2019 102 3,0
2018 99 125,0
2017 44 4,8
2016 42 2,4
2015 41 2,5
2014 40 2,6
2013 39 -

Meşeler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Meşeler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Meşeler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 311, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %58,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 167 58,6
Mansur Yavaş CHP 95 33,3
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 15 5,3
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 3 1,1
Korkut Cesur Bağımsız 2 0,7
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 1 0,3
Salih Koç MİLLET 1 0,3
Utku Reyhan VATAN PARTİSİ 1 0,3

Çamlıdere Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 311, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %79,5 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %17,4 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Adem Ceylan Bağımsız 229 79,5
Hazım Caner Can AK PARTİ 50 17,4
Mehmet Cengiz CHP 7 2,4
Çetin Taşdemir YENİDEN REFAH 1 0,3
Metin Yılmaz BTP 1 0,3

Çamlıdere Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 311, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %47,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,7 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 133 47,5
CHP 58 20,7
Bağımsız 53 18,9
YENİDEN REFAH 21 7,5
İYİ PARTİ 4 1,4
ZAFER PARTİSİ 4 1,4
SAADET 3 1,1
BÜYÜK BİRLİK 2 0,7
TKP 1 0,4
MİLLET 1 0,4

Meşeler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Meşeler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %85,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 54 85,7
Kemal Kılıçdaroğlu 6 9,5
Sinan Oğan 3 4,8

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %82,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 51 82,3
Kemal Kılıçdaroğlu 11 17,7

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %69,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,3 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 44 69,8
MHP 9 14,3
İYİ PARTİ 4 6,3
CHP 2 3,2
ZAFER PARTİSİ 2 3,2
MEMLEKET 1 1,6
ANAP 1 1,6

Haritalar

Meşeler Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Çamlıdere ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik