Hıdırlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)

Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Hıdırlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 120 kişi (TÜİK).

Hıdırlar Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hıdırlar Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hıdırlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 120 kişidir. 2013 yılında 162 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,2 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 5,553 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Kızılcahamam

Nüfus (2022)

120

Hıdırlar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Hıdırlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 120 kişidir. 2013 yılında 162 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,9 azaldı.

Hıdırlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Hıdırlar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 120 -4,8
2021 126 -0,8
2020 127 -3,1
2019 131 -6,4
2018 140 7,7
2017 130 -5,1
2016 137 10,5
2015 124 -6,8
2014 133 -17,9
2013 162 -

Hıdırlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hıdırlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hıdırlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 113, sandığa gidenlerin oranı %77,9. En çok oyu %48,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %47,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 41 48,8
Mansur Yavaş CHP 40 47,6
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 1 1,2
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 1 1,2
Celal Mümtaz Akıncı DEVA PARTİSİ 1 1,2

Kızılcahamam Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 113, sandığa gidenlerin oranı %77,9. En çok oyu %48,2 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %43,4 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Coşkun Ünal CHP 40 48,2
Süleyman Acar AK PARTİ 36 43,4
- Bağımsız 4 4,8
Seyfullah Köken YENİDEN REFAH 1 1,2
Doğucan Hançer YTP 1 1,2
Sinan Şahin DEVA PARTİSİ 1 1,2

Kızılcahamam Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 113, sandığa gidenlerin oranı %77,9. En çok oyu %46,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %45,1 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 38 46,3
CHP 37 45,1
YENİDEN REFAH 3 3,7
İYİ PARTİ 2 2,4
DEVA PARTİSİ 1 1,2
SAADET 1 1,2

Hıdırlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hıdırlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %80,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 81 80,2
Kemal Kılıçdaroğlu 14 13,9
Sinan Oğan 6 5,9

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %81,6. En çok oyu %88,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 82 88,2
Kemal Kılıçdaroğlu 11 11,8

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 114, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %49,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,8 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 50 49,5
MHP 20 19,8
İYİ PARTİ 12 11,9
CHP 5 5,0
BBP 4 4,0
YENİDEN REFAH 4 4,0
AP 2 2,0
MİLLET 1 1,0
HAK-PAR 1 1,0

Haritalar

Hıdırlar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Kızılcahamam ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik