İslamalan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı İslamalan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 64 kişi (TÜİK).
İslamalan Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İslamalan Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İslamalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 64 kişidir. 2013 yılında 60 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,1 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
İslamalan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İslamalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 64 kişidir. 2013 yılında 60 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,7 arttı.
İslamalan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İslamalan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 64 | -4,5 |
| 2021 | 67 | -2,9 |
| 2020 | 69 | 1,5 |
| 2019 | 68 | -2,9 |
| 2018 | 70 | 29,6 |
| 2017 | 54 | 0,0 |
| 2016 | 54 | -1,8 |
| 2015 | 55 | -1,8 |
| 2014 | 56 | -6,7 |
| 2013 | 60 | - |
İslamalan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İslamalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İslamalan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 71, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %54,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 37 | 54,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 29 | 42,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,5 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 71, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %63,1 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,9 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 41 | 63,1 |
| Ertunç Güngör | CHP | 22 | 33,9 |
| Mert Kaya | MEMLEKET | 1 | 1,5 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 1 | 1,5 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 71, sandığa gidenlerin oranı %102,8. En çok oyu %64,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 42 | 64,6 |
| CHP | 21 | 32,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,5 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,5 |
İslamalan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İslamalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 60, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %64,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 34 | 64,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 32,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 60, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %73,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 44 | 73,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 26,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 60, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 25 | 50,0 |
| MHP | 8 | 16,0 |
| CHP | 5 | 10,0 |
| İYİ PARTİ | 5 | 10,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 4,0 |
| HAK-PAR | 1 | 2,0 |
| BBP | 1 | 2,0 |
| ANAP | 1 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,0 |