Avşarlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)

Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Avşarlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 66 kişi (TÜİK).

Avşarlar Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Avşarlar Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Avşarlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 66 kişidir. 2013 yılında 70 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 10,679 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Çamlıdere

Nüfus (2022)

66

Avşarlar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Avşarlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 66 kişidir. 2013 yılında 70 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,7 azaldı.

Avşarlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Avşarlar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 66 -12,0
2021 75 -27,9
2020 104 -20,6
2019 131 -49,2
2018 258 514,3
2017 42 -8,7
2016 46 27,8
2015 36 -32,1
2014 53 -24,3
2013 70 -

Avşarlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Avşarlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Avşarlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %47,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %44,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 36 47,4
Turgut Altınok AK PARTİ 34 44,7
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 4 5,3
Fazlı Taşkan HAK-PAR 1 1,3
Utku Reyhan VATAN PARTİSİ 1 1,3

Çamlıdere Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %40,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %32,9 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Adem Ceylan Bağımsız 28 40,0
Hazım Caner Can AK PARTİ 23 32,9
Mehmet Cengiz CHP 17 24,3
Mekke Koç DEM Parti 1 1,4
İlhami Dursun Hoşver DP 1 1,4

Çamlıdere Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %44,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,1 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 32 44,4
CHP 26 36,1
Bağımsız 8 11,1
YENİDEN REFAH 4 5,6
İYİ PARTİ 1 1,4
SAADET 1 1,4

Avşarlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Avşarlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 59, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %68,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 33 68,8
Kemal Kılıçdaroğlu 15 31,2

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 59, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %73,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 34 73,9
Kemal Kılıçdaroğlu 12 26,1

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 59, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %36,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,7 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 17 36,2
MHP 13 27,7
CHP 7 14,9
İYİ PARTİ 7 14,9
YENİDEN REFAH 2 4,3
ZAFER PARTİSİ 1 2,1

Haritalar

Avşarlar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Çamlıdere ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik